Соціальний захист воїнів ООС: на папері та насправді

Соціальний захист воїнів ООС: на папері та насправді

Сьогодні в Херсоні відбувся круглий стіл на тему «Соціальний захист воїнів ООС: на папері та насправді», який провів актив «Центру ініціатив громади» Херсонської обласної організації Політичної партії «Соціальна справедливість». На захід були запрошені учасники АТО, відомі в Херсоні волонтери, представники громадськості, журналісти.

Обговорення вийшло продуктивним та цікавим. Серед гострих та актуальних проблем: неможливість воїнам АТО отримати в користування землю через бюрократію та байдужість місцевої влади; відсутність системності у вчасному наданні воїнам медичної та, зокрема, психологічної та психотерапевтичної допомоги; недієвість трудового законодавства у справі влаштування на роботу після проходження військової служби в зоні АТО; протиріччя у питанні безкоштовного проїзду у міському та міжміському транспорті; відсутність необхідного воїнам відпочинку та реабілітації у санаторно-курортних закладах України тощо. І це при тому, що на Херсонщині працює заклад для допомоги воїнам АТО та їх сім’ям – комунальне підприємство «Оберіг» та існує спеціальний відділ з цих питань при органах обласної влади.

Проблем багато, і здебільшого вони вирішені на папері, а в реальності немає відрегульованого механізму суспільно-правових відносин між воїнами ООС та державою.
Керівник Херсонської обласної організації політичної партії «Соціальна справедливість» Наталія Авдошко підвела підсумки круглого столу та домовилась про подальшу взаємодію з волонтерами і громадськими активістами, які допомагають воїнам ООС.

«Держава не забезпечує в повному обсязі потреби воїнів ООС, тому «Соціальна справедливість» взяла на себе обов’язок допомагати їм реальними справами” – зазначила Наталія, а також запропонувала допомогу від «Центру ініціатив громад» у вигляді безкоштовних консультацій психолога та юриста для воїнів ООС , членів їх сімей та волонтерів, які допомагають захисникам.