Лідер

Лідер


Алла Василівна Шлапак, лідер Всеукраїнської партії «Соціальна справедливість», народилася 13 лютого 1976 року в Україні, м. Ананьїв Одеської області. Мати працювала в школі, батько – на електростанції, брав участь у миротворчій місії в колишній Югославії.

Освіта

У 1998 році закінчила Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова, отримавши кваліфікацію «Вчитель правознавства та історії» і спеціальність «Всесвітня історія». У 2012 році отримала кваліфікацію магістра державного управління та спеціальність «Регіональне врядування» в Національній академії державного управління при Президентові України.

Громадська робота

Займатися громадською діяльністю Алла Шлапак розпочала у студентські роки. Брала участь в обговоренні проекту Конституції як представник студентської молоді, а також у масових акціях з захисту прав студентів. Була учасником робочої групи віце-прем’єр-міністра України з політико-правових питань і членом Асоціації молодих українських політиків та політологів.

Автор ідеї створення громадського руху «Соціальна справедливість» (2007 рік) як об’єднання людей зі спільними моральними цінностями і громадянською позицією. У 2011 році на базі цього руху було створено політичну партію «Соціальна справедливість».

Політична діяльність

Професійну політичну діяльність Алла Шлапак розпочала у 2006 році в апараті місцевої столичної політичної сили — Блоку Леоніда Черновецького (БЛЧ). З 2006 по 2008 роки Алла Шлапак — депутат Київської міської ради V скликання. З 2008 по 2014 роки — депутат Київської міської ради VI скликання. Під час депутатської каденції займала посаду співголови фракції БЛЧ. Була радником міського голови м. Києва. У 2010 році Шлапак виконувала обов’язки заступника мера столиці, на цій посаді займалася сферою охорони здоров’я та соціального захисту.

У 2011 році — Алла Шлапак вийшла з фракції БЛЧ і за кілька місяців створила і очолила депутатську групу у Київській міській раді «Соціальна справедливість». Голова комісії Київради з питань охорони здоров’я та соціального захисту. У 2014 році — депутат Київської міської ради VII скликання (позафракційна), балотувалася у форматі самовисування, і була обрана від столичного округу №35 (Печерський район). З 25 жовтня 2015 року — депутат Київської міської ради VIII скликання, балотувалася і була обрана у 74-му виборчому окрузі Печерського району столиці. З 1 грудня 2015 року – член постійної комісії Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

З 2011 року є лідером політичної партії «Соціальна справедливість».

Викладацька та наукова діяльність

У 2004 році Алла Шлапак закінчила аспірантуру університету ім. М.П.Драгоманова за спеціальністю «Всесвітня історія».

З 2001 по 2008 роки — працювала асистентом, а згодом викладачем на кафедрі загальної історії Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова.

З 2013 по 2016 роки — старший викладач кафедри всесвітньої історії Київського університету імені Бориса Грінченка.

У 2016 році захистила дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю «Світове господарство і міжнародні економічні відносини». Тема дисертації «Глобалізаційна диверсифікація фінансових ринків країн Південно-Східної Азії».

З 2016 року — доцент кафедри міжнародного обліку і аудиту Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана.

З 2018 року — обіймає посаду професора, заступника завідувача кафедри міжнародного обліку і аудиту Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана.

У 2018 році вступила до докторантури Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана. Тема дисертації на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук «Глобальне конкурентне лідерство США: Нова парадигма і стратегічні пріоритети».

Є співавтором монографії «Фінансові ринки Південно-Східної Азії: Диверсифікаційна панорама», автором підручника «Хронологічні таблиці з історії країн Азії та Африки XVI ст. – поч. XX ст.», автор понад 50 праць наукового характеру.

Сім’я

Незаміжня, має сина 1994 року народження (медика за освітою).

Нагороди

Заслужений працівник освіти України.

Також Алла Шлапак має ряд нагород за активну участь у проектах соціального спрямування.