«Влада не має права перекладати на людей комунальні проблеми»

«Влада не має права перекладати на людей комунальні проблеми»

Київська міська рада зобов’язана за бюджетні кошти провести технічну паспортизацію житлового фонду столиці, упорядкувати внутрішні будинкові комунікації й лише після цього може перекладати відповідальність за утримання та управління житловим сектором на людей, що проживають у конкретному будинку.

Про це в ефірі програми «Злий будинок» на телеканалі ZIK заявила лідер політичної партії «Соціальна справедливість», член постійної комісії Київради з питань бюджету Алла Шлапак.

Ведучий програми Олексій Кучеренко запропонував гостям студії обговорити варіанти виходу з «комунального трикутника», заручником якого з вини держави та місцевої влади стало населення України. Так звана «комунальна реформа» створила колапс безвідповідальності за утримання та безпеку житлового фонду. Держава й органи місцевого самоврядування передають кермо влади уповноваженим представникам багатоквартирних будинків, не знайшовши часу, щоб провести інвентаризацію, виготовити технічні паспорти, чітко пояснити, кому належать будинки, комунікації та земля, надати обраним мешканцями управителям відповідний правовий статус.

За словами Алли Шлапак, важливою проблемою для киян є відсутність паспортів на житлові будинки. При цьому влада ледь чи не силою намагається покласти відповідальність за жалюгідний технічний стан житлових споруд на людей.

«Мені соромно за те, що Київрада до цього часу не взяла за приклад досвід Вінниці, Одеси та Чернігова. У цих трьох містах за рахунок бюджету вже паспортизували 50% житлового фонду. Я послідовно відстоюю принципову позицію: технічну документацію для багатоквартирних будинків, особливо комунальної форми власності, мають виготовити за рахунок бюджету. Влада повинна провести інвентаризацію, визначити реальний технічний стан будинків і привести їх до ладу. Тільки після цього можна передавати мешканцям усю повноту відповідальності за їхні будинки. Ми говоримо, насамперед, про безпеку людей, про чесність формування тарифів. Крім того, це основна умова появи реального конкурентного ринку в житлово-комунальному секторі», – резюмувала Алла Шлапак.

Матеріали взято з інтернет-ресурсу Киеввласть