Всеукраїнський форум «Громада-Влада-Майбутнє» у Хмельницькому

Всеукраїнський форум «Громада-Влада-Майбутнє» у Хмельницькому

11 травня 2019 року у Хмельницькому відбувся Всеукраїнський форум «Громада – Влада  Майбутнє», ініційований партією «Соціальна справедливість», у якому взяли участь понад 250 учасників. Організатори форуму поставили за мету напрацювати нові механізми взаємодії громад та влади, де основною цінністю безумовно постає громадянин та його/її права.

Почесними гостями та спікерами форуму стали: Алла Шлапак – лідер партії «Соціальна справедливість», Олександр Дічек – полковник запасу, кандидат технічних наук, один із спеціалістів в Україні з питань комплексної безпеки бізнесу, академік Академії енергетики України, Олександр Михайлюк – директор навчально-консультативного центру комплексної безпеки та захисту критичної інфраструктури, Сергій Сидоренко – генерал – лейтенант МВС України, Президент «Української федерації професіоналів безпеки» та інші. Учасники форуму зійшлися на думці, що нова національна стратегія України повинна базуватися на ідеях соціальної справедливості, які сьогодні є актуальними та домінантними в більшості держав світу.

«Сьогодні у світі особливої актуальності набувають ідеї соціальної справедливості. І саме ці ідеї будуть тією матрицею, навколо якої будуватиметься майбутній світ. Україна як держава повинна іти в ногу з часом і розвиватися паралельно з іншими країнами. Тому очевидно, що ідея соціальної справедливості для нашої держави, нашого народу повинна стати національною стратегією»
– розповіла лідер партії «Соціальна справедливість» Алла Шлапак.

За її словами, соціальна справедливість – це не питання виключно соціальних відносин, соціальної системи чи соціального захисту. Це набагато ширше поняття, яке є абсолютно новою формою взаємодії між людьми, новою формою взаємодії влади і суспільства і, найголовніше, це –  головна формула взаємодії між країнами. Завдання цієї ідеї полягає в тому, що людство повинно навчитись жити разом у глобальному світі, навчитись запобігати конфліктам і війнам, і при цьому не втратити людину як особистість, зберегти та захистити її права, створити гідні, якісного рівня умови для життя.

«Саме на цьому повинна базуватися нова національна стратегія України. На ідеях людяної, соціальної, справедливої держави з ринковою економікою, високим рівнем соціального захисту, дотриманням та реалізацією прав і свобод громадян»
– пояснила Алла Шлапак.

Вона уточнила, що для реалізації цієї ідеї потрібно виконати низку умов, зокрема провести глобальні й системні реформи в усіх сферах життя, які були б ефективними і враховували думку громадськості, подолати корупцію, створити соціально орієнтовану ринкову економіку, приділити увагу вразливим категоріям населення.

Учасники форуму підтвердили, що сьогодні в Україні є вагомий суспільний запит на нові ідеї, політичні партії, нові «обличчя в політиці», які мають абсолютно новий підхід до вирішення нагальних проблем держави та суспільства. Це доводять результати президентських виборів, на яких люди фактично не підтримали чинну владу

«Люди стомилися від свавілля старих політиків. Вони їм не довіряють. Вони хочуть обрати владу, яка дбатиме про людей, працюватиме в їхніх інтересах, не крастиме, не брехатиме, а працюватиме на благо України. Цього хочуть українці, цього хочемо ми, а головне, ми знаємо, як це зробити»
– резюмувала Алла Шлапак.