За два роки інвестори вивели з України третину всього, що вдалося залучити за час Незалежності, – Алла Шлапак

За два роки інвестори вивели з України третину всього, що вдалося залучити за час Незалежності, – Алла Шлапак

Високопосадовці не вірять у свою країну, тримаючи гроші в офшорах і ще де завгодно, от тільки не в українській економіці. І саме вони, виступаючи з трибун, закликають вкладати гроші в Україну. Смішно і сумно одночасно про це говорити.

Про це в своєму блозі написала політичний експерт, депутат Київради, лідер «Соціальної справедливості» Алла Шлапак.
Тема інвестицій, міркує пані Шлапак, це чергове підтвердження того, що Україні потрібні політики якісно нового рівня. «Це люди, які матимуть стратегічне бачення розвитку країни на багато років вперед, які будуть вкладати гроші у вітчизняну економіку, показуючи приклад усьому світу, що в Україну можна інвестувати капітал», – акцентує експерт.

В інформаційному просторі та з офіційних трибун в Україні часто говорять про залучення інвестицій в економіку. Презентації, форуми, візити за кордон тощо, усе має на меті представити інвестиційний потенціал нашої держави з метою подальшого залучення капіталу. «Це, звичайно, важливі заходи, але ж не тільки вони забезпечують надходження інвестицій.
Для інвестора набагато важливіше показати не тільки те, куди можна вкладати гроші, але й як країна може гарантувати безпеку цих вкладень. Інвестиційний імідж, тобто думка інвесторів про країну, складається з грамотного поєднання інвестиційного потенціалу та інвестиційного клімату», – вважає Алла Шлапак.

Політик зазначає, що в Україні багато об’єктів для інвестування, проте щодо інвестиційного клімату, ситуація, на жаль, не така оптимістична. «Все, що чують про Україну іноземні інвестори сьогодні – це те, що у нас корупція, соціально-економічна криза, війна та політична нестабільність. І якщо за війну і частково соціально-економічну кризу можна «подякувати» Російській Федерації, то за усі інші проблеми, окрім наших політиків при владі, дякувати більше немає кому», – пише політик.

«За 2014-2015 роки іноземні інвестори вивели з України 17,6 мільярдів доларів – третину всього, що вдалося залучити за період Незалежності. Усе це – закриті підприємства, в тому числі орієнтовані на експорт, це – скорочені робочі місця, недоотримані податки до бюджетів усіх рівнів», – констатує лідер «Соціальної справедливості».
«Для будь-якого іноземного чи вітчизняного інвестора важливо розуміти, що він буде працювати в стабільному і прогнозованому середовищі, де буде чітка і зрозуміла правова база, верховенство закону, прозорі правила ведення бізнесу. Інвестор не може працювати в абсолютно непрогнозованому середовищі, де політичні вектори можуть змінюватись діаметрально протилежно вже через пару років – не захоче ніхто і це є основна проблема для України в контексті залучення інвестицій», – резюмувала лідер «Соціальної справедливості» Алла Шлапак.
Читайте на сайті ZiK